Mi a karma?
A szanszkrit karma szó jelentése maga a cselekedet, tett, vagyis a múlt béli tetteink és az aktuális sorsunk közötti ok-okozati összefüggés. A karma életutak sokaságát kínálja fel a lélek számára, hogy szünet nélkül fejlődhessen. Addig nem hagyhatja el a létsíkot, amíg mindazt, amit korábbi életeiben elrontott, ki nem javítja, meg nem oldja. Tetteinek következményeit a karma törvénye révén tapasztalhatja meg az eljövendő életeiben. A karma törvénye gondoskodik arról, hogy egyszer minden ember eljusson hibái és bűnei felismeréséhez. Életeink során minden cselekedetnek következménye van, jónak is, rossznak is. Bármit teszel, gondolsz, érzel, vagy mulasztasz, felelned kell érte, amit adsz, azt kapod vissza. Ha rájössz a hibákra és jóvá teszed, azzal feloldod az arra vonatkozó karmát, és megszabadulsz a kellemetlen következményektől. A sors arra kényszeríti az embert, hogy tudatosan felelősséget vállaljon az életéért. Ne felejtsd el, hogy mindenki azt kapja, amit okozott, valahányszor kap valamit, azt maga okozta. A végzet törvénye szembesít minket cselekedeteink következményével. Isten nem jutalmazza a jót, és nem bünteti a bűnöst, ha eltérsz a harmóniától, bűnbe esel, ezt kizárólag te okoztad saját magadnak, te bűnhődsz ezért. Az ok-okozat láncolata nem a születéssel kezdődik és a halállal ér véget, az összegyűjtött sorsunkat, jellemünket, hozzuk magunkkal.
Végzet vagy rendeltetés?
Különbség van a végzet és a rendeltetés között. Az ember rendeltetése, hogy igaz valójának tökéletességét kifejezésre juttassa. Azt, hogy milyen úton érjük el, szabad választásunk, és egyben a végzetünk. Gondolataink és cselekedeteink által bevésődött okok bevésődnek a lelkünkbe. Itt találjuk a karmikus számláinkat, amit inkarnációról inkarnációra magunkkal viszünk. Vigyázz milyen magot vetsz el a jelenben, mert a gyümölcse a következő életekben beérik. Ne hátrálj meg, ne söpörd szőnyeg alá, hiszen meg kell oldanod a feladatot, amit felvállaltál, mert a szituációval konfrontálódni fogsz, ez a karma törvénye. Senki sem árthat neked, csak te magad. Itt ne a földi törvényekre gondolj, hiszen vannak olyan cselekedetek, amit a Földön nem büntetnek, a kereskedelemnek, üzletnek álcázott lopások, csalások, csakhogy az ok-okozat törvénye érvényes mindenkire! A természettörvényt kijátszani nem lehet. A törvény hatását figyeld meg a mindennapi életedben! Milyen emberek vesznek körül, kiket sodor eléd a sors? Milyen dolgokat kapsz, vagy vesztesz el? Mindezek okát a múltban keresd, nincs szerencse, nincs szenvedés, mindenre rászolgáltál! Rossz házasságban élsz, vagy problémák vannak a gyerekekkel? Elmenekülsz egy másik kapcsolatba, mégis ugyanazt kapod? Ismerd fel a problémát, és oldd meg, hogy többet ne szembesülj vele! Jó úton haladsz, ha már felismerted, tudatosan figyelj oda az ismétlődő gondokra, problémákra, mert ezek feladatok, meg kell tudni helyesen oldani. Olyankor, amikor már hosszú idő óta nem sikerül kimozdulnod egy sorshelyzetből, amikor nem vagy képes megbirkózni a kihívásokkal, megrekedsz, és halogatod a változtatásokat, akkor végzetszerűnek tűnő helyzetekkel fogsz találkozni. Ekkor már nem kerülheted el az összeütközéseket. Mikor megtörténik az erőkiegyenlítődés, a karmikus akadály elhárul az életedből. Amikor az állandó túlterheltség az életedben mindennapos, nehéz élethelyzeteid megismétlődnek, az arra utal, hogy a karma törvénye szerint már lépned kellett volna valamit, de még nem tetted meg. Az élethelyzet nem megváltoztathatatlan sorscsapás. Ismerd fel, hozd ki belőle a legjobbat! Szabad akarattal tesszük azt, amit teszünk, és ennek következményei hatnak ránk. Ha szabad akaratunkkal mások szabad akaratát nem sértjük, akkor a helyes úton járunk, és pozitív karmát teremtünk, ellenkező estben újabb negatív karmát építünk.
Mi a karmikus kapcsolat lényege?
Az egymással karmikus kapcsolatban álló emberek nem csak a „számlájukat tudják egymással rendezni, hanem lehetőséget adnak egymásnak a gyors szellemi fejlődésre. A partnerkapcsolat, ha a feladatát beteljesítette, és a felek ennek ellenére ragaszkodnak hozzá, hogy együtt maradjanak, az kíméletlenség önmagukkal és a másikkal szemben is. Miközben valami túlhaladotthoz ragaszkodik, az élet által felkínált új dolgokra nem tud odafigyelni, így nem tudnak megvalósulni, gátolják a további fejlődésüket. Igazi társkapcsolat kizárólag két külön álló egészséges lény között jöhet létre, akik individualitásukat mindvégig megőrzik. Így leszünk képesek szembenézni azokkal a gyengéinkkel, amit a társunk segítségével fedeztünk fel.
Mi a családi karma?
Mielőtt egy lélek leszületik a Földre, kiválasztja magának a szüleit. Több lehetséges életből választja ki azt, amiben a legtöbbet fejlődhet. Előre begyakorolja azokat a fontos szituációkat, élethelyzeteket, amit törvényszerűen teljesítenie kell abban az inkarnációban. Odafent egy közös szerződést, megállapodást kötnek egymással. A két ember, akit a lélek kiválaszt, pontosan olyan terheket, lelki lenyomatokat hordoznak magukban, amit a léleknek ebben az életében meg kell tapasztalnia. A lélek, aki leszületni kíván a várandósság ideje alatt, bármikor meggondolhatja magát, hogy mégsem kíván most testet ölteni. Ennek több oka lehet, az édesanyának egy tanítás, hiszen meg kellett tapasztalni egy ilyen tragédiát, de lehet, hogy a léleknek volt ilyen megtapasztalásra szüksége. A lényeg az, hogy ezt egykor megbeszéltétek egymással. Ha beteg gyermek születik le egy családba, az sem véletlen, a lélek tudatosan vállalta fel, hiszen vannak olyan energetikailag szennyezett, átokkal terhelt családi vonalak, apai vagy anyai ágon, amelyek tisztításra szorulnak. Ez egy nagy feladat mindenki számára. Generációkig visszamenőleg tisztul ezzel a családi vérvonal. A családi karmát 10 leszármazottig lehet érezni. Enyhébb betegség formájában is megnyilvánulhat, ami nem halálos, de kellemetlen. Ilyen az allergia, asztma, bőrbetegségek, szépséghibák. Földre születésünkkor hozzuk magunkkal a sorsunkat, a családi karmát, népcsoport vagy ország karmáját, Föld karmáját. Magyarország karmája már leszületésünkkor rajtunk van. Az isteni törvények be nem tartásai is karmát von maga után! Ilyenek a lázas állapotok, orbánc, gyulladások.
Mi a közös végzet?
Minden ember minden inkarnációjában sorsközösségbe tartozik. Vonatkozik a házastársára, családjára, nemzetére, fajára egyaránt. Akár autóbalesetről, vagy katasztrófáról van szó, a végzetet az érintettek a rezonancia törvényével vonzzák magukhoz. Ha az emberek negatív és pusztító gondolatformái összegződnek, háborúként, forradalomként, gazdasági válságként manifesztálódnak a fizikai síkra, és a csoportsors visszahat az okozójára. Ugyanez érvényes a katasztrófákra, járványokra is, ez a magyarázat arra, hogy bizonyos emberek csodával határos módon túl élik, jelen vannak ugyan, de nem vesznek részt a csoportsorsban, mert ehhez a következményhez nem rendelkeznek megfelelő okkal. Ezért fogadj mindent hálás szívvel, mert fejlődésed útján nagy segítség. A végzet törvénye mindaddig működik, amíg saját akaratod szerint cselekszel. Mihelyst hagyod, hogy a teremtés akarata érvényesüljön benned, igaz valód harmonikusan, tisztán valósul meg, megszabadulsz a végzettől.
Teremts pozitív karmát!
Minden gondolatunknak komoly szerepe van az életünkben, és az elkövetkező szellemi életünkben. Vágyaink, gondolataink és tetteink az asztrál világban megvalósulnak, és halálunk után szembesülünk velük. Akár jó, akár rossz az eredmény, meghatározzák újabb leszületésünket. Mindenki megkapja a jutalmát érdemei szerint. Nem mindenki egy és ugyanabból a célból születik a Földre, így nem is ugyanaz a sorsa. Bocsáss meg magadnak és mindenki másnak is, azt kívánd másnak, amit magadnak is kívánnál.Tedd mással azt, amit szeretnél, hogy veled tegyék. Abban a pillanatban, amikor megismerted az igazságot, amikor az a lelkedben törvénnyé vált, amikor nem kell küzdened a csábítás ellen, és kísértést sem érzel, hogy visszaélj vele, akkor már te magad is törvénnyé váltál, és nincs szükséged arra, hogy tovább szenvedj bűneidért, tévedéseidért, amelyet létre hoztál.